Pro nováčky a jejich rodiče

    Judo je sportem, ve kterém předáváme dětem kromě technik juda i jeho hlavní myšlenku, tedy fair play. Děti se učí vzájemnému respektu a sebeovládání. Učí se úctě k soupeři, učí se vítězit, ale i čestně přijmout prohru.

    K tomu všemu, byť se to tak třeba na první pohled nezdá, je nutné relativně klidné a ničím nerušené prostředí. Zvlášť u nejmenších dětí. Osvojit si pravidla chování při tréninku, natrénovat pozornost k výkladu trenéra, objevit svou vlastní statečnost a samostatnost, to je pro ně kolikrát těžší úkol, než nacvičit první judistické pády. Proto prosíme rodiče našich malých judistů o laskavou pomoc se stavěním žíněnky a následný odchod mimo prostor tělocvičny.

    Protože judo je sport kontaktní, dodržujeme i další pravidla. Na tatami rozhodně nepatří jakékoliv kovové, ostré nebo tvrdé předměty. Řetízky, sponky, náušnice, zipy, flitry.... doplňte si sami, čím vším může Vaše dítě v těsném kontaktu zranit samo sebe a nebo svého soupeře. To vše na tatami prostě nechceme. Stejně jako dítě nemocné, příliš unavené, špinavé... a ani Vy takového parťáka pro své dítě jistě nechcete. Součástí tréninku jsou úchopy soupeře, děti proto trénují v kimonech pro judo, dokud je nemají, tak v dlouhých rukávech a nohavicích.

Děti trénují bosé. Ponožky kloužou a zdravé dítě je nepotřebuje. Přečtěte pravidla svým dětem a dejte jim šanci k samostatnosti. Když na pravidla zapomenete Vy, děti Vám je nejspíš samy připomenou. Děkujeme, že naše pravidla respektujete!